Wybór sali weselnej

Wybór sali weselnejChoć praktycznie od zawsze pary planujące ślub przykładają do jego organizacji dużą uwagę, to zwłaszcza w ostatnich latach szczególną uwagę zwraca się na drobiazgowe wręcz dogranie wszystkiego w szczegółach. Do takich szczegółów – o największym zresztą znaczeniu – należy wybór sali weselnej. Ich liczba zaczęła wzrastać wręcz lawinowo, co sprawia, że wzrosła też konkurencja. Zanim przyszła Para Młoda zdecyduje się, że właśnie tam – i nigdzie indziej – przewiduje zaprosić gości na poślubną zabawę, zwiedza wiele lokalizacji. Ta „turystyka przedślubna” jest potrzebna, aby wybór sali weselnej był dokonany jak najlepiej i by Narzeczeni mogli mieć pewność, że ich wybór sali weselnej jest po prostu optymalny.

Jakie zatem kryteria należy wziąć pod uwagę? Wśród najważniejszych kryteriów są: koszt wynajęcia, wygląd, stosunek wielkości sali do ilości zaproszonych gości, menu, obsługa, baza noclegowa, lokalizacja sali weselnej. Widać więc, że wybór sali weselnej jest sprawą naprawdę złożoną.

Należy pamiętać, że najpopularniejsze sale są rezerwowane z kilkuletnim wyprzedzeniem. Może ktoś powiedzieć, że w takim czasie niemożliwym jest określenie ilości gości, jakich chcemy zaprosić. Nie chodzi jednak, by określić ich co do jednej osoby, ale orientacyjnie umieć podać, czy będzie ich kilkudziesięciu czy kilkuset. Wybór sali weselnej, która by była zbyt przestronna dla kilkudziesięciu gości albo – odwrotnie – zbyt ciasna dla kilkuset może sprawić, że zabawa będzie po prostu nieudana. Warto jednak mieć na uwadze, że – jakakolwiek jest liczba gości – paradoksalnie, lepiej, jeśli sala weselna jest ciut za mała, niż ciut za duża. Gdy sala jest za duża w stosunku do liczby gości, wtedy gubią się gdzieś oni w niej – co, zwłaszcza na zdjęciach, wygląda nieciekawie. O tym, jaki wybór sali weselnej zostanie dokonany, decyduje też w znacznym stopniu koszt. Zanim jednak podejmie się decyzję warto sprawdzić, czy podawany koszt określa tylko tzw. talerzyk czy też obejmuje wartości dodane – typu dekoracje, ciasta i słodycze, korkowe, napoje, parking.