Dekoracja sali weselnej

Dekoracja sali weselnejWiadomo, że prawdziwą ozdobą każdej uroczystości ślubnej są jej główni bohaterowie czyli Państwo Młodzi. Jednak, aby ten najważniejszy dzień w ich życiu był jednocześnie jak najpiękniejszy, warto zadbać o podniesienie rangi świętowania przez wysmakowane dekoracje. Należy zadbać o to, by udekorować kościół i samochód, ale i dekoracja sali weselnej jest kwestią, której trzeba poświęcić sporo czasu i uwagi. A najlepiej oddać ją w ręce profesjonalistów.

Odeszły już dawno do lamusa czasy, w których niemal każda dekoracja sali weselnej oznaczała zawieszone pod sufitem pęki balonów i naręcza serpentyn. Działo się tak nie tylko dlatego, bo mało było osób zajmujących się profesjonalnie wystrojem wnętrz, ale i dlatego, bo i sklepy nie dysponowały praktycznie żadnym wyborem wśród artykułów dekoracyjnych.

Dziś dekoracja sali weselnej oznacza właściwie już przejście do innej epoki. Owszem, pęki balonów również mogą się w niej zdarzyć, ale ich rozmieszczenie poprzedzone jest głębokim namysłem oraz stworzeniem planu kolorystyczno- architektonicznego. Bo pęki balonów i serpentyny to tylko część, pewien element – a na całość dekoracji sali weselnej składa się wiele takich elementów.

Nade wszystko bowiem należy pamiętać, że dekoracja sali weselnej musi być dopasowana do charakteru obiektu, w którym odbywa się uroczystość ślubna. Inaczej będzie zaaranżowana dekoracja sali weselnej będącej częścią zamku, inaczej – hotelu, a inaczej jeszcze takiego obiektu, jak namiot.

Dekoracja sali weselnej musi być też dopasowana do idei oraz tematu, w jakim zorganizowane jest wesele. Innymi słowy – nie może być oderwana od ogólnego klimatu, ale powinna w niej być widoczna owa nić przewodnią, która je wszystkie połączy. Dzięki temu dekoracja sali weselnej zostanie stworzona jako przemyślna i harmonijna całość, która w tych szczególnych momentach stanowi niejako wizytówkę Państwa Młodych. Dekoracja sali weselnej to bowiem obszar uważnej obserwacji gości oraz – nie ma innej opcji – późniejszych ich dyskusji. Warto zadbać, aby dekoracja sali weselnej była tym, o czym goście weselni będą mogli mówić długo oraz zawsze z zachwytem.